Syntetický kov 40ml + 40gr Ceys

Cena s DPH :
7.90€
  • Kód: 8411519131048
  • Prepravná hmotnosť: 0.1kg
  • Skladom: 2 ks
  • Výrobca: Ceys

Opis

SYNTETICKÝ KOV je dvojzložková pryskyrica určená na opravu kovových plôch.

Zvára za studena (hliník, meď), utesňuje, spája a vypĺňa trhliny. Pôsobí takisto ako ochranný film proti korózii. Je odolný kyselinám, detergentom a minerálom. Ani časom sa nedrolí. Po vytvrdnutí má kovový vzhľad, môže byť brúsený, vŕtaný, leštený a pretieraný.

Tmel s kovovým plnivom sa skladá z kovového prášku (plastová fľaštička) a pryskyrica (tuba). Podľa druhu použitia je možné meniť konzistenciu zmesi. Pre hustú konzistenciu použijeme väčšie množstvo kovového prášku. Zmes aplikujeme nožom alebo stierkou. Pre tekutú konzistenciu zmiešame trocha kovového prášku a veľké množstvo pryskyrice. Táto zmes tuhne behom 30 minút. Je ideálny pre impregnáciu a ochranu veľkých plôch proti korózi.

Aplikuje se štetcom, valčekom alebo striekačkou. V prípade aplikácie striekacou pištoľou je nutné pridať do zmesi 5-10% acetónu.

NÁVOD NA POUŽITIE

Spojované plochy očistiť a osušiť. Pri reštaurátorských prácach sa doporučuje plochy vopred obrúsiť. Zmiešať požadované množstvo prášku a pryskyrice v plastovej nádobke do požadovanej konzistencie tak, aby zmes bola celkom homogénna. Tmel aplikovať po vrstvách pomocou špachtličky na upravovanom povrchu a nechať zaschnúť niekoľko minút. Doba tvrdnutia závisí na konzistencii zmesi: čím hustejšia je zmes, tým rýchlejšie tuhne. Použité náradie očistiť univerzálnym rozpúšťadlom.

MATERIÁLY

kov a jeho aglomeráty

Odolnosť a zaťažiteľnosť: 60 kg/cm2

Teplotná odolnosť: - 20  -  + 120 oC